„Siemianowice Śląskie – miasto Wojciecha Korfantego”

W  2022 roku  obchodzimy 100. rocznicę przyłączenia Górnego Śląska do Polski oraz 90. rocznicę uzyskania przez Siemianowice Śląskie praw miejskich. W związku z tymi wydarzeniami  II Liceum Ogólnokształcące im. Jana Matejki we współpracy ze Szkołą Podstawową nr 3 im. Tadeusz Kościuszki oraz Szkołą Podstawową nr 13 im. Józefa Skrzeka zorganizowało konkurs zatytułowany „Siemianowice Śląskie – miasto Wojciecha Korfantego”. Zmagania odbywały się w dwóch kategoriach. Uczniowie wykazali się wiedzą historyczną oraz umiejętnościami plastycznymi. W dwuosobowych zespołach odpowiadali na pytania dotyczące historii  Siemianowic Śląskich do 1932 roku oraz przyłączenia Górnego Śląska do Polski. Indywidualnie zaś – techniką dowolną – wykonywali prace plastyczne o następującej tematyce: Dzień 20 czerwca 1922 roku (wkroczenie Wojsk Polskich na Górny Śląsk), Siemianowice Śląskie 90 lat temu lub nagrywali film: Świadkowie przeszłości naszego miasta.

Uczniowie naszej szkoły znaleźli się na podium.

Konkurs wiedzy:

II miejsce – Emilia Czaja kl. VIII c, Martyna Nowak kl. VIII a, opiekun Marzena Iwan

Konkurs plastyczny:

Siemianowice Śląskie 90 lat temu

I miejsce: Zuzanna Kosmala kl. VI a, opiekun Izabela Lenart – Wittek

II miejsce: Nikola Rysiok kl. IV b, opiekun Marzena Iwan

Dzień 20 czerwca 1922 roku na Górnym Śląsku

I miejsce: Hanna Mucha kl. VIII d, opiekun Marzena Iwan

Gratulujemy

Marzena Iwan

Skip to content