„Narody Europy – obalamy stereotypy”.

Tolerancja, szacunek wobec innych oraz kształtowanie otwartych postaw to istotne cele projektu realizowanego z okazji powitania wiosny w naszej szkole. Zaplanowane działania były realizowane od 21 do 25 marca. Nauczyciele języków obcych starali się uświadomić uczniom negatywne skutki oceniania według stereotypu, zrozumienie mechanizmu powstawania stereotypu oraz jego wpływu na postrzeganie obcokrajowców, kolegów i koleżanek.Uczniowie wykonywali plakaty przedstawiające zwyczaje i tradycje związane z obchodami pierwszego dnia wiosny w krajach europejskich. Mogli reprezentować dowolnie wybrany kraj poprzez ukazanie barw flagi danego państwa lub jego symbole. Na lekcjach języka angielskiego oraz niemieckiego uczniowie rozwijali swoją wiedzę oglądając prezentacje multimedialne, słuchając piosenek oraz pracując z tekstem. Dzieci odkryły czym jest stereotyp, wyrażały swoje uczucia na podstawie piosenki Stinga ‘ Englishman in New York’ i poznały zwroty opisujące ludzi. Zajęcia odznaczały się radosną atmosferą oraz aktywną pracą uczniów. Teraz już wiemy: Don’t judge a book by its cover – nie oceniaj książki po okładce!

Kliknij i zobacz zdjęcia w galerii!

https://www.sp13.mmj.pl/webpage_72

Skip to content